O nas

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Banacha w Warszawie jest jednym z największych w Polsce zespołów klinik chirurgicznych i internistycznych.

Klinika Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii (do 2021 roku Klinika Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) prowadzi działalność leczniczą od 2001 roku. W 2022 roku nastąpiło połączenie Kliniki Kardiochirurgii WUM z Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej WUM. Aktualnie w strukturach Kliniki znajdują się:

- Oddział Kliniczny Kardiochirurgii

- Oddział Kliniczny Torakochirurgii

Oddział Kliniczny Kardiochirurgii i Chirurgii Dziecięcej

- Poradnia Kardiochirurgiczna

Klinika Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii oferuje pełen zakres świadczeń w zakresie kardiochirurgii dzieci i dorosłych, torakochirurgii dorosłych oraz transplantologii serca i płuc.

Klinika Kardiochirurgii współpracuje z Pracownią Kardiologii Inwazyjnej I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM w zakresie przezcewnikowego leczenia wad zastawkowych serca (m.in. implantacja protezy zastawki aortalnej metodą przezcewnikową, ang. TAVI).

Historia Kliniki Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii - fragment „Dziejów I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1809-2006)” pod redakcją prof. dr. hab. Marka Krawczyka